Tervetuloa
Helmikuu 08, 2012, 05:47:44 *
Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
Sananvapaus ei pelkästään kata sellaisia tietoja ja ajatuksia, jotka otetaan myötämielisesti vastaan, joita pidetään vaarattomina tai joihin suhtaudutaan välinpitämättömästi. Sananvapaus kattaa myös sellaiset viestit, jotka loukkaavat, järkyttävät tai häiritsevät valtiota tai jotain sen väestön osaa. Tätä vaativat tuomioistuimen mukaan moniarvoisuus, suvaitsevaisuus ja avarakatseisuus, joita ilman ei ole kansanvaltaista yhteiskuntaa.
(Näin esimerkiksi tapauksissa Handyside 7.12.1976 A 24 ja Grigoriades v. Kreikka 25.11.1997.lähde?) Lähde:Wikipedia

Puhekeräilyllä työskentelevä, tiesitkö että:
”Korvakuulokkeiden käyttäminen kasvattaa korviesi bakteerikannan 700-kertaiseksi.”




Takaisin varastoduunarit.com etusivulle.
 
   Etusivu   Ohjeet Haku Kalenteri Kirjaudu Rekisteröidy  
Sivuja: [1]   Siirry alas
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: IL: Tällainen on Porvoon surmista epäilty  (Luettu 243 kertaa)
vanhemmat.com
Full Member
***
Viestejä: 92


WWW
« : Heinkuu 08, 2010, 06:05:29 »





ILTALEHTI.fi

Tällainen on Porvoon surmista epäilty

Porvoossa teloitustyyliin ammutut kolme miestä eivät olleet epäillyn surmaajan ensimmäiset uhrit. Mies on tuomittu useista rikoksista aikaisemminkin - raskaimpana oman vaimonsa surmasta.

Vuonna 1996 hevosmiehen ammattia harjoittanut mies sai elinkautisen tuomion vaimonsa murhasta, joka tapahtui edellisenä syksynä.

Tuolloin 27-vuotias tekijä vainosi naista, joka piilotteli väkivaltaiselta mieheltään henkensä kaupalla. Mies kuitenkin löysi hänet. Heillä oli ollut riitaa kaksivuotiaan pojan huoltajuudesta.

Lähde: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010070711998985_uu.shtml





Taustalla rankka hermoja rusikoiva huoltajuusriita

Isä Esa Ã…kerlund on varmastikin kokenut kovia lapsensa tapaamis- ja huoltajuusriidan yhteydessä, en epäile ollenkaan eikö näin olisi. Monilla meistä eroperheen isistä on omakohtaisia negatiivisia kokemuksia sosiaali- ja muista vianomaisista tämän kaltaisten asioiden yhteydessä.

Viranomaisten tulisi katsoa peiliin ja pohtia, olemmeko me välillisesti osallisia tapahtumiin “ mikä on meidän rooli. Kun ihminen kiusataan loppuun saakka, kaikki on mahdollista ja nopeasti. Jokainen perheen isä tässä maassa tietää mitä tapahtuu kun vaimo eroaa suhteesta, siinä lähtee lapset mukana viranomaisten tuella oli isä ihmisenä millainen luonne tahansa.

Ero puolisosta (vaikea suhde) on monissa tapauksissa helpotus perheen isällekin, mutta ero lapsista on katastrofi kaikissa tapauksissa “ aikapommi, joka johtaa pahimmissa tapauksissa tuhoisiin seurauksiin. Harva toteuttaa ajatuksiaan käytännössä, mutta ne ketkä sen tekee, tekee sen takuuvarmasti ennemmin tai myöhemmin.

Loppuun asti kiusatut isät jotka etsitte ratkaisua tilanteeseenne. Vaimonne tai asioihinne sivullisten moukarointi on typerin mahdollinen kohde purkaa itseään, oikea kohde on viranomaiset jotka ovat kiusanneet teidät loppuun asti puuttumalla elämäänne rakkaiden lastenne kanssa, kirjoittaneet muistioihinsa ja kertoneet kavereilleen valheita kyvystänne vastuulliseen vanhemmuuteen ja mitätöineet kykyänne toimia lastenne lähihuoltajina. Puhumattakaan (nais) tuomareista jotka pilkkaavat teitä selkänne takana, halveksuen, esim. ulkonäköänne teidän pyytäessä heiltä oikeutta elää perhe-elämää lastenne kanssa.



Tapaus Airi (tuomari) Hukkanen

"T:..koska niin se on ilkee, täähän on sika, se on täys sika se tyyppi..

T: se on vätyksen näköinenkin..

T: (naurua)"


Asiakirjat: http://vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=1932



En kehota ketään väkivaltaan, se on jokaisen oma ratkaisu!



Lisää: http://www.vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=4511


Ari www.vanhemmat.com
tallennettu
Sivuja: [1]   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Validi XHTML 1.0! Validi CSS!