Tervetuloa
Helmikuu 06, 2012, 06:07:38 *
Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
Sananvapaus ei pelkästään kata sellaisia tietoja ja ajatuksia, jotka otetaan myötämielisesti vastaan, joita pidetään vaarattomina tai joihin suhtaudutaan välinpitämättömästi. Sananvapaus kattaa myös sellaiset viestit, jotka loukkaavat, järkyttävät tai häiritsevät valtiota tai jotain sen väestön osaa. Tätä vaativat tuomioistuimen mukaan moniarvoisuus, suvaitsevaisuus ja avarakatseisuus, joita ilman ei ole kansanvaltaista yhteiskuntaa.
(Näin esimerkiksi tapauksissa Handyside 7.12.1976 A 24 ja Grigoriades v. Kreikka 25.11.1997.lähde?) Lähde:Wikipedia

Puhekeräilyllä työskentelevä, tiesitkö että:
”Korvakuulokkeiden käyttäminen kasvattaa korviesi bakteerikannan 700-kertaiseksi.”




Takaisin varastoduunarit.com etusivulle.
 
   Etusivu   Ohjeet Haku Kalenteri Kirjaudu Rekisteröidy  
Sivuja: [1]   Siirry alas
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Aivokasvainriski elintarvikekeräilyssä !?  (Luettu 735 kertaa)
keräilijätär
Newbie
*
Viestejä: 26


« : Toukokuu 16, 2010, 21:00:12 »

Maailman terveysjärjestö WHO on hiljattain tutkinut kännykän ja aivokasvaimen yhteyttä. Tutkituista suurin osa  käytti kännykkää n. 2,5 tuntia kuukaudessa. Tutkimuksessa ei saatu täyttä varmuutta onko olemassa riski että se todella aiheuttaa sairastumisen. Korostettiin vielä että sekään mahdollisuus ei ole poissuljettu kokonaan. Minulle tuli tässä sellainen olo, että tutkimuksen koko totuutta ei haluttu tai uskallettu kertoa. Ajatellaanpa että elintarvikekeräilijät käyttävät omaa Tolkman-kännykkäänsä ehkä n. 120 tuntia kuukaudessa. Onko sen vaikutusta tutkittu? Eipä tietenkään! Mielestäni laite on verrattavissa kännykkään säteilymäärineen. Hirvittää ajatella muutama kymmenen vuotta eteenpäin tai jo aikaisemminkin. Eikö tässä jossain pitäisi jo hälytyskellojen soida ennenkuin on liian myöhäistä !  
tallennettu
Iskiasvaivainen
Full Member
***
Viestejä: 97


« Vastaus #1 : Toukokuu 20, 2010, 23:11:33 »

Taitaa olla jo liian myöhäistä?  Huh
Duunarista otetaan kaikki irti ja sitten heitetään mäkeen, kun ei pysty enää saamaan kuin ennen.
Ei duunaria enää kukaan puollusta. Ei LIITTO eikä AMMATTIOSASTO. Kuinka voi duunari enää pärjätä?
Liittymällä YTK:hon?
Kertokaa, jos on muita selviytymisvaihtoehtoja!
tallennettu
Sivuja: [1]   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Validi XHTML 1.0! Validi CSS!