Tervetuloa
Helmikuu 06, 2012, 05:14:14 *
Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
Sananvapaus ei pelkästään kata sellaisia tietoja ja ajatuksia, jotka otetaan myötämielisesti vastaan, joita pidetään vaarattomina tai joihin suhtaudutaan välinpitämättömästi. Sananvapaus kattaa myös sellaiset viestit, jotka loukkaavat, järkyttävät tai häiritsevät valtiota tai jotain sen väestön osaa. Tätä vaativat tuomioistuimen mukaan moniarvoisuus, suvaitsevaisuus ja avarakatseisuus, joita ilman ei ole kansanvaltaista yhteiskuntaa.
(Näin esimerkiksi tapauksissa Handyside 7.12.1976 A 24 ja Grigoriades v. Kreikka 25.11.1997.lähde?) Lähde:Wikipedia

Puhekeräilyllä työskentelevä, tiesitkö että:
”Korvakuulokkeiden käyttäminen kasvattaa korviesi bakteerikannan 700-kertaiseksi.”




Takaisin varastoduunarit.com etusivulle.
 
   Etusivu   Ohjeet Haku Kalenteri Kirjaudu Rekisteröidy  
Sivuja: [1]   Siirry alas
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Pätkää tulee. "Suomessa yli 500 yritystä myy vuokratyövoimaa"  (Luettu 234 kertaa)
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3245


« : Joulukuu 14, 2009, 14:58:17 »

Ammattiyhdistysliikkeiden olisi tehtävä asioille jotain, mutta tuskin tekee yhtään mitään muuta kuin syö viinerit. SAK. n hiljaiselo jatkuu (kuin ennenkin) ja työntekijät poltetaan loppuun.





"EU:n vuokratyödirektiivin mukaan vuokratyöntekijä on samassa asemassa kuin käyttäjäyrityksen omat työntekijät."

Edellä mainittu toimii ehkä sitten, kuin koko eduskunta, ammattiyhdistysliikkeiden sekä SAK.n johto on vaihdettu vähemmän kieroihin yksilöihin.

Tätä ennen tulee "Thorsia".

Eli suomalaiset tulee kilpailemaan halpatyövoiman kanssa palkoista. Ensi vuonna putkahtaa jälleen monta iloista veikkoa katukuvaamme tai ainakin määrärahat on varattu. Suomalaisille työntekijöille on taas jälleen tarjolla kenkää ja pätkätyöntekoa, kuten tänäkin vuonna mikään ei siis muutu.

Suomea hallitsee edelleen suomen “ ruotsalaiset. Hurri- pääoma haluaa että suomalaisilla riittää puhumista, tällä kertaa tarjolla on ulkomaalaisia puheenaiheeksi. Suomalaiset puhuu ulkomaalaisista ja sama pääoma ajaa Suomen peruspalvelut alas.

ainainen ongelmahan on ollut, että jos suomalaisella ei ole riittävästi puuhaa, niin se piru rupeaa ajattelemaan, ja se voi tietää rahan menoa

Tänään 14.12-09 saivat suomalaiset lukea Lucia neidosta, ja...

"Lucian päivää vietetään Pyhän Lucian muistoksi 13. joulukuuta. Muistopäivä kuuluu alun perin katoliseen pyhimyskalenteriin, mutta nykyisin sitä vietetään ennen kaikkea ruotsinkielisessä kulttuurissa." Lähde: Wikipedia

Lue myös:

Suomen kähmintä Oy, kenelle avoin valtakirja?

Täältä:
http://www.varastoduunarit.com/forum/index.php/topic,1800.0.html
tallennettu
Sivuja: [1]   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Validi XHTML 1.0! Validi CSS!