Tervetuloa
Helmikuu 06, 2012, 06:07:56 *
Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
Sananvapaus ei pelkästään kata sellaisia tietoja ja ajatuksia, jotka otetaan myötämielisesti vastaan, joita pidetään vaarattomina tai joihin suhtaudutaan välinpitämättömästi. Sananvapaus kattaa myös sellaiset viestit, jotka loukkaavat, järkyttävät tai häiritsevät valtiota tai jotain sen väestön osaa. Tätä vaativat tuomioistuimen mukaan moniarvoisuus, suvaitsevaisuus ja avarakatseisuus, joita ilman ei ole kansanvaltaista yhteiskuntaa.
(Näin esimerkiksi tapauksissa Handyside 7.12.1976 A 24 ja Grigoriades v. Kreikka 25.11.1997.lähde?) Lähde:Wikipedia

Puhekeräilyllä työskentelevä, tiesitkö että:
”Korvakuulokkeiden käyttäminen kasvattaa korviesi bakteerikannan 700-kertaiseksi.”




Takaisin varastoduunarit.com etusivulle.
 
   Etusivu   Ohjeet Haku Kalenteri Kirjaudu Rekisteröidy  
Sivuja: [1]   Siirry alas
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Nanohiukkasissa voi piillä terveysriski  (Luettu 285 kertaa)
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3245


« : Elokuu 28, 2009, 12:54:19 »

Nanohiukkasissa voi piillä terveysriski

Teollisuus käyttää tuotteissaan yhä enemmän nanoteknologiaa, mutta nanohiukkasten terveysvaikutuksista tiedetään vain vähän. Tutkimusta tarvittaisiin nykyistä enemmän, jotta terveydelle ja ympäristölle haitalliset nanohiukkaset voitaisiin erottaa haitattomista.

Lue lisää:
http://www.turvallisuusuutiset.fi/sitenews/view/-/nid/3609/ngid/2
tallennettu
Sivuja: [1]   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Validi XHTML 1.0! Validi CSS!