Tervetuloa
Toukokuu 22, 2012, 09:04:06 *
Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
Sananvapaus ei pelkästään kata sellaisia tietoja ja ajatuksia, jotka otetaan myötämielisesti vastaan, joita pidetään vaarattomina tai joihin suhtaudutaan välinpitämättömästi. Sananvapaus kattaa myös sellaiset viestit, jotka loukkaavat, järkyttävät tai häiritsevät valtiota tai jotain sen väestön osaa. Tätä vaativat tuomioistuimen mukaan moniarvoisuus, suvaitsevaisuus ja avarakatseisuus, joita ilman ei ole kansanvaltaista yhteiskuntaa.
(Näin esimerkiksi tapauksissa Handyside 7.12.1976 A 24 ja Grigoriades v. Kreikka 25.11.1997.lähde?) Lähde:Wikipedia

"Sananvapaus on todellisuutta vain niin kauan, kun siitä ei ole mitään vaaraa."

"Moni on kovilla silloin, kun taloutta laitetaan kuntoon,sanoi Katainen ."

YK-raportti: Hei me (suomalaiset) ollaan onnellisia!
"raha ei tuo onnea"




Takaisin varastoduunarit.com etusivulle.
 
   Etusivu   Ohjeet Haku Kalenteri Kirjaudu Rekisteröidy  
Sivuja: [1] 2 3   Siirry alas
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: H1N1  (Luettu 2308 kertaa)
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« : Elokuu 13, 2009, 13:57:31 »

"Sutkeja helppoheikkejä"

Niitä näyttää todella riittävän.

Minulla on nyt vakavampaa asiaa.

Kuten olen jo aikaisemmin varoitellut, on Massoni ajamassa nyt tätä kapitalistista tuotantotapaa alas ja aikoo viedä maailman suunnittelemaansa uuteen maailmanjärjestykseen, josta se onkin kertonut jo vuodesta 1972 lähtien Rooman klubin raportissa Kasvun rajat, mutta kukaan ei ole heitä kuunnellut.

Voitte käydä katsomassa tämän raportin käyrästön osoitteesta:

http://www.markusreed.julkaisee.fi/7

Siinä on nähtävissä, että Massoni aikoo vähentää 70 vuodessa maailman väkilukua neljällä miljardilla ihmisellä.

Nyt on kuitenkin maailmalla liikkeellä paljon hälyttävämpää tietoa tästä asiasta, liittyen tähän sikainfluenssaan.

Katso osoite ja käännä Googlen kääntäjällä: http://www.zarubezhom.com/vakcine.htm

Laitan tähän parhaita katkelmia kyseisestä kirjoituksesta:

"Näennäisesti "influenssarokotteen" saa paikan kolme.

Kaikki tieteellisen ajattelun. Ensimmäinen laukaus, kuten hän sanoi eräässä haastattelussa, että radio-, asiantuntija-ja ammatillinen virologist rokote tutkija Patrick Jordan:sen tarkoitus on poistaa kehon oma immuunijärjestelmä - aiheuttaa ihmiselle vakavaa haittaa. Toinen inejektio käynnistää organismin kriittisen massan kohtalokkaan viiruksen. Kolmas injektio käynnistää jälleen immuuni järjestelmän, suuntaan anafylaktinen (sytokiini), sokki ja kuolinisku perustamisesta elimistöön.

Patrick Jordan ilmoitti lisäksi, että "vastaavaa menetelmää sovellettiin vuonna 1915 valmistelua varten tappavina epidemia," Espanja "1918 A Squalene vaikuttaa koskemattomuutta niin ettei kukaan, joka ei selviäisi sen käyttöönottoa. Squalene oli vuonna 1991, rokote pernarutto, ja vasemmalle vammaisten, joka myöhemmin oli kuin "oireyhtymä, että Persianlahden sodan." On olemassa kokonainen kasa sairauksia: niveltulehdus, fibromialgii, limfoadenopatii, ihottuma, krooninen väsymys, haavaumat, huimaus menetys muisti, kouristukset, maanis-depressio, multippeliskleroosi, lupus ja monet muut atouimunnyh tauti."

Massonin tarkoitus onkin tämän mukaan hoitaa pois päiviltä viisi miljardia ihmistä kahdessa vuodessa sikainfluenssa rokotuksilla, tuhoten heidän hermojärjestelmänsä.

Nyt, jos WHO määrää yleisen rokotuksen käynnistettäväksi ympäri maailman, on oltava varuillaan.


ELÄMME JO VALLANKUMOUKSELLISESSA TILANTEESSA
www.markusreed.julkaisee.fi "Räsäsen seinälehti"
Suomen punaisin Päätoimittaja Markus "Red" Räsänen kommentoi:

PÄÄTOIMITTAJA MARKUS RÄSÄNEN LAHTI

tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #1 : Elokuu 13, 2009, 15:20:47 »

"Sika flunssa H1N1-virus on mutanti" - Australialainen raportti ". Resistant flu virus mutation found
http://Http://www.theage.com.au/national/resistant-flu-virus-mutation-found-20090803-e79c.html

"Jos kerran H1N1-viirus on mutantti, niin eikö rokotteen valmistus ole jo tuotantoprosessissa vanhentunut tuote?"  


"Kieltäytyminen rokoituksesta tekee sinusta rikollisen" Refusing vaccination labels you a œcriminal", so says WHO
http://farmwars.info/?p=1314

"Sika flunssa rokote kampanja vuonna 1976, joka oli lopettamisensa jälkeen jättänyt yllättävän paljon potilaita halvaantuneessa kunnossa, kutsutaan nykyään Guillain–Barrén oireyhtymäksi" http://en.wikipedia.org/wiki/Guillain-Barre_Syndrome

National Childhood Vaccine Injury Act
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Childhood_Vaccine_Injury_Act

Kuin kysymys on lääkkeistä, on aina kysymys valtavista summista rahaa.

Täältä löytyy melko mielenkiintoisia juttuja rokotuksista.
http://www.homeoint.org/kotok/

Juttua H1N1-viiruksesta:
O νέος ιός της γρίπης
http://kapodistriako.uoa.gr/stories/146_th_01/index.php?m=1

Τι έγινε στην Αμερική το 1976; Mitä tapahtui Amerikassa vuonna 1976? Tammikuussa 1976 Fort Dix New Jerseyn leirillä kuoli merisotilas outoon tautiin, ja neljä muuta sotilasta joutui sairaala hoitoon vakavan taudin vuoksi. Testit osoittivat taudin olevan peräisin sikojen flunssa kannasta tyyppi H1N1.
http://pandemicflugr.wordpress.com/2009/07/28/1976_swine_flu/

tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #2 : Syyskuu 09, 2009, 08:29:58 »

Korkeiden neurologien luottamuksellinen kirje on vuotanut julkisuisuuteen.

"Kirje oli kansanterveyttä valvoville virkamiehille (Health Portection Agency), kirje on vuotanut Mail on Sandaylle.

Mail on Sunday vaatii saada tietää miksei tietoja ole annettu julkisuuteen, ennen kuin aletaan rokottamaan miljoonia ihmisiä ja lapsia.

Kirjeessä joka lähetettiin noin kuudellesadalle neurologille, on merkki siitä että korkeammalla tasolla ollaan huolissaan, ja että rokoite itse voi aiheuttaa vakavia komplikaatioita.

Neurologeja varoitetaan että rokote voi laukaista Guillain-Barenn oireyhtymän (GBS).

GBS tuhoaa limakalvon hermoja, aiheuttaa halvaantumista, kyvyttömyyttä hengittää. Edellä mainitut saattavat olla hengenvaarallisia tiloja ihmisille. 1976 Yhdysvalloissa rokotettiin kansaa sika influenssa rokotteella joka on saman tyyppinen, seurauksella¦

1)   Ihmisiä kuoli enemmän rokotteeseen kuin sikainfluenssan.
2)   500 GBS tapausta havaittiin.
3)   Rokote saattaa lisätä sairastumisen riskiä kahdeksankertaiseksi Guillain-Barren oireyhtymään.
4)   Kuin yhteys GBS.ään tuli selväksi, rokote peruutettiin kymmenen viikon jälkeen.
5)   Yhdysvaltain hallitus joutui maksamaan miljoonia dollareita asianosaisille.


Huolta rokotteesta on esitetty.

Esimerkiksi että rokotetta ei ole riittävästi tutkittu, ja että vaikutuksia, erityisesti lasten ei tunneta.

Yhdysvalloissa alkaa lokakuussa ensimmäinen aalto, jossa rokotetaan 13 miljoonaa ihmistä.

Top etusija annetaan kaiken ikäisille, kuudesta kuukaudesta kuuteenkymmeneenviiteen vuoteen sakka, joiden taustalla on sairaus, raskaana olevat naiset sekä terveyden huollon ammattilaiset.

British Neurologiset Surveillance Unit (BNSU) osaa British Association neurologeja, on pyydetty seuraamaan kaikkia GBS tapauksia "koska rokote heitetään pois".

Yksi vanhempi neurologi sanoi eilen: "Minulla ei ole sika influenssaa, eikä minuun tökätä sika rokotetta, koska en halua GBS riskiä".


Pelätään että voitaisiin toistaa, mikä tuli tunnetuksi Yhdysvalloissa nimellä "1976 fiasko", jossa sika influenssarokotteeseen kuoli 25 ihmistä -enemmän kuin itse viruksella. Massarokotus sai vihreää valoa presidentti Gerald Fordilta, koska tutkijoiden mielestä sika flunssa kanta oli samanlainen kuin vastaava 1918-19 pandemia, joka tappoi puoli miljoonaa amerikkalaista ja 20 miljoonaa ihmistä eri puolilla maailmaa
." Lähde:MailOnline

Lue lisää täältä: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1206807/Swine-flu-jab-link-killer-nerve-disease-Leaked-letter-reveals-concern-neurologists-25-deaths-America.html

Sekä: http://www.globalresearch.ca/PrintArticle.php?articleId=14901


***

Milloinkohan Suomen valtakunnalliset kanavat heräävät? Jos vanhat merkit paikkaansa pitää "niin ei koskaan". "Supersensuuri" pitää mitättömät (Tamiflu 75mg,Glaxo Smith Klinen H1N1, mikä on totuus?) asiat toissijaisella sijalla. Oli niin tai näin, niin ympyrä sulkeutuu muutaman vuoden sisällä. Tulemme näkemään H1N1 toimivan tehon, tai sitten toimimattoman, sekä H1N1- lääkkeiden muut vaikutukset.
***

Lue myös nämä:


"Suomeen on tilattu viisi miljoonaa annosta belgialaisen Glaxo Smith Klinen H1N1-rokotetta. Ensimmäisen erän on määrä saapua lokakuun alussa. Kilven mukaan jonkin toisen valmistajan rokotetta saatetaan tilata myöhemmin, jos se osoittautuu paremmaksi."

Lue lisää täältä: http://www.ksml.fi/uutiset/sikainfluenssa/lapsilla-testattava-rokote-ei-tule-k%C3%A4ytt%C3%B6%C3%B6n-suomessa/475498

***


"Kiireellisyyden takia käytetään rokotteissa kokeellisia lisäaineita, ja hätätila julistuksella niitä voidaan käyttää"

Lue lisää täältä: http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601103&sid=a_xObcaSxF2o
 
***
 
Yksilisäaine on "SAVALEENIA". "Skvaleenia" on tärkeä osa normaali ihmisen paskaa".

"Tätähän kokeiltiin jo persianlahdella, ja tunnetaankin nimellä Persianlahden syndrooma. Tiedot julkaistiin helmikuussa 2000 ja elokuussa 2002 tiedotteessa. Kokeellisen ja molekyylibiologian patologia vahvisti, että Persianlahden syndrooma johtuu rokotteen saastuttamasta skvaleeniasta
."

Lue lisää täältä: http://Http://www.autoimmune.com/GWSGen.html

***

"Sika influenssa" rokoite sisältää aineosia, jotka heikentävät hedelmällisyyttä. Danien Solis TÅ¡ekin tasavallasta on tutkinut sivuvaikutuksia liitännäishoitona. Skvaleenia löydökset tiedetään, tuhota hedelmällisyys sekä aiheuttaa muuta vahinkoa".

Lue lisää täältä: http://birdflu666.wordpress.com/2009/07/28/swine-flu-vaccine-has-adjuvants-that-impair-fertility/

***
Uutinen oli jo 31 heinäkuuta 2009, muttei päätynyt Suomeen asti 2kummallista".

"Tutkimus osoitti, että lääke Tamiflu voi aiheuttaa pahoinvointia ja painajaisunia lapsilla": http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/health/Swine_flu/article6734056.ece - "ja se ei ole yllättävää, koska Tamiflu on luonnostaan vaarallista "sytostaatit", eli kudos myrkkyä."

***

Hei!.. "katos mitä namia sedällä on"


(kuva ei liity juttuun)

tallennettu
Varastolainen
Vieras
« Vastaus #3 : Syyskuu 11, 2009, 07:52:40 »

Lohja ei aio maksaa Attendo MedOne Oy:lle sikainfluenssan vuoksi korotettua kuukausimaksua. Lohjan johtava lääkäri Tapani Hämäläinen kertoo, että yritykselle lähetettiin alkuviikosta kirje, jossa kiistettiin oikeus lisämaksun perimiseen.

“Toimimme tässä Kuntaliiton ohjeiden mukaisesti, Hämäläinen sanoo.

Hän kertoo, että yrityksen kanssa keskustellaan asiasta.

Attendo MedOne Oy ilmoitti elokuun lopussa kunta-ja kuntayhtymäsopimuskumppaneilleen korottavansa kuukausimaksua sikainfluenssan vuoksi. Korotusprosentti on 1,8. Korotettua maksua peritään syyskuun puolivälistä vuodenvaihteeseen. Yritys perustelee korotusta influenssan aiheuttamalla lisätyöllä. Epidemia saattaa lisätä päivystykseen tulevien potilaiden määrää.

Mutta mitään epidemiaa ei vielä ole. Tilanne sikainfluenssan suhteen on hyvin rauhallinen, Hämäläinen sanoo.

Lohja ostaa MedOne Oy:ltä virka-ajan ulkopuolisen päivystyksen vuoden 2010 loppuun saakka. Ostopalvelun hinta vuodessa on noin 2,6 miljoonaa euroa.

Kuntaliitto kehottaa kuntia tarkistamaan MedOne Oy:n ja myös muiden yksityisten palvelutuottajien kanssa tehdyt sopimukset, ja selvittämään mitä niissä on sovittu palveluiden veloitusperusteiden muutoksista. Johtaja Jussi Merikallion ja lakiasiain johtaja Kari Prättälän allekirjoittamassa kirjeessä todetaan, että tuleva influenssa ei olennaisesti poikkea tavallisesta kausiflunssasta ja että suurin osa sairastuneista voi olla kotihoidossa.

Tapani Hämäläinen kertoo, että MedOnen kanssa tehty sopimus mahdollistaa maksun korotuksen poikkeuksellisten olojen tai pandemian vuoksi. Niiden mainitseminen erikseen on Hämäläisen mukaan järkevää, sillä jos poikkeusoloihin varautuminen sisällytettäisiin perusmaksuun, nousisi maksu kohtuuttoman korkeaksi.

“Tiesimme, että tämä asia nousee esille, mutta ajankohta oli yllätys, Hämäläinen sanoo.

MedOne Oy:n edustajaa ei eilen tavoitettu.
LÄHDE: Länsi-uusimaa http://www.lansi-uusimaa.fi/Uutiset/Arkisto/2009/09/11/Lohja-tyrmaa-MedOne-Oy-n-sikainfluenssakorotuksen
tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #4 : Syyskuu 11, 2009, 08:12:34 »




(Iltalehti)
tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #5 : Syyskuu 11, 2009, 10:47:08 »

Milloin pelätty sikainfluenssa tulee?

-Sikainfluenssa tulee, onko Ylä-Savo valmis?
- Ensi viikolla sikainfluenssa saapuu Suomeen
- Suomeen saapuu sikainfluenssa piakkoin
- Suomikaan ei voi välttyä sikainfluenssalta
- Suurin huippu saavutetaan ensi viikolla
- Työpaikoilla tulee työntekijä vajetta, sikainfluenssan takia
- Tervekeskukset täytyvät sikainfluenssa potilailla
- Vuodepaikat eivät riitä kaikille
- Sikainfluenssa tulee, oletko valmis
- Näin huolehdit lapsistasi, kun sikainfluenssa tulee


Niin tosiaan, missä se on? Media on tehnyt ihmiset lähes hysteeriseksi sikainfluenssa uutisillaan. Kyseistä H1N1 virusta on diagnosoitu maailman mittapuun mukaan satunnaisia kappaleita. Monet asiantuntijat sekä lääkärit ovat sanoneet että ns. pelätty sikaintulessa ei normaali nuhasta poikkea. Että.. mitä?

Normaali nuha tappaa maailmassa tuhansia ihmisiä vuorokaudessa. Malariaan kuolee kaksi - kolme tuhatta ihmistä per päivä, ja maailman nälkäkin näkevistä 1 miljardista ihmisestä, kuolee joka päivä kymmeniätuhansia.

.

Mistä oikeastaan on kyse? Sitä ei tiedetä, mutta kummalliselta tuntuu.

Ihmiset saatetaan neuroottiseen tilaan suurin piirtein olemattomalla (olemassa oleva tilanne huomioiden). Vai onko heidät tarkoitus saada ahmimaan "hyviä" H1N1- lääkkeitä? Vai onko niin, että sikainfluenssa saapuu vasta sitten kun H1N1- lääkkeet ovat popsittu suihin? Totuushan on se, että suomalaisten vastustuskyky on luonnostaan melko korkea, esim. moneen muuhun maahan verrattuna (karut ilmasto olot paksuntavat nahkaa).

Tilanne venyy ja paukkuu, ja näköjään ei mediakaan kehtaa olla reagoimatta pitkittyneeseen tilanteeseen, esim. .uutisella...

***
"Sikainfluenssa pelättyä vaarattomampi"

"Suomessa sikainfluenssaan sairastuneiden viralliseksi määräksi kirjataan edelleen reilut 200 tapausta huolimatta mm. espoolaisessa päiväkodissa ja Dragsvikin varuskunnassa havaituista tapauksista".
Lähde: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/t/sikainfluenssa/

***

Mutta oli niin tai näin, niin viisi miljoonaa pakkausta on tilattu, ja lääkesatsit alkavat rantautumaan ensi lokakuussa (Suomen kansan parhaaksi, joka loppukädessä maksaa kansalle 37 Milj.€).

Lintuinfluenssa oli suunnilleen samalla rummutuksella, ja kuivui kokoon melko pian "silloin vaan ei upotettu miljoonia lääkkeisiin". Absoluuttisen varmaa tietoa lääkkeen toimivuudesta ei ole, eikä myöskään lääkkeen (H1N1) sivuvaikutuksista. Vaihtoehtoja on siis kaksi. Ensimmäinen vaihtoehto on uskoa lääkäreihin, joiden mielestä kyseessä on aivan tavallinen nuha, joka ei välttämättä tarvitse edes sairaalahoitoa. Toinen vaihtoehto on uskoa lobbareihin ja markkinavoimiin, ja ottaa  H1N1- lääkkeet / rokotteet, joista maailmalla varoitellaan paksuin otsikoin, "niiden olevan hermomyrkkyä".


Nähtäväksi jää kumpi tappaa enemmän ihmisiä, ja vaihtoehdothan olivat: Tavallinen nuha ja H1N1- "tutkimattomat / testaamattomat hermomyrkyt".
tallennettu
Varastolainen
Vieras
« Vastaus #6 : Syyskuu 12, 2009, 00:03:16 »

WHO: Koulut kannattaisi sulkea H1N1-epidemian ajaksi

Koulujen sulkeminen ensimmäisten lasten sairastuttua sikainfluenssaan saattaa hidastuttaa huomattavasti taudin leviämistä, sanoi Maailman terveysjärjestö WHO. Samalla viranomaiset saisivat aikaa lääkityksen hankkimiseen.

Tauti on järjestön mukaan levinnyt nopeasti koulujen kautta muun muassa New Yorkissa.

WHO huomautti, että päätös koulujen sulkemisesta on tehtävä riittävän ajoissa, mielellään ennen kuin yksi prosentti oppilaista on sairastunut.

- Ihanteellisissa olosuhteissa koulujen sulkeminen saattaa vähentää terveyspalvelujen tarvetta arviolta 30-50 prosenttia epidemian ollessa huipussaan, järjestö sanoi.

LÄHDE:NELOSEN uutiset http://www.nelonen.fi/uutiset/uutinen.asp?cat=2&d=65387
tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #7 : Syyskuu 12, 2009, 09:34:20 »

69% Ranskalaisista sanoo H1N1 “ lääkkeille EI.


Sikainfluenssa. 69% ranskalaisista sanoo H1N1 -lääkkeille ei.


  Ranskan kansalaisille on tällä viikolla järjestetty kysely H1N1-lääkkeistä. Kyselyn järjestivät Ranskan valtakunnalliset kanavat.

  Alle kolmasosa 31% sanoi ottavansa rokotteen, 68.94% ranskalaisista sanoo H1N1- lääkkeille ei "me emme ota sitä". Saksan kansasta kaksi kolmasosaa vastustaa rokotuksia.

  Ranskalaiset ja saksalaiset ovat valmiita asettumaan lääketeollisuuden tyranniaa vastaan. Media antaa asioista oikeaa tietoa. Ihmiset ymmärtävät muutokset ja ovat valmiita taistelemaan vastaan.

  Suomessa tilanne on hiukan toinen.

  Suomen kansa on täydellisessä uutispimennossa ainakin omankielisillä valtakanavilla, joita seurataan eniten. Kansalle ei anneta riittävää tietoa H1N1- lääkkeistä.

H1N1-levinneisyyttä Suomessa täältä: http://www.tilannehuone.fi/h1n1/

tallennettu
mie vaan
Sr. Member
****
Viestejä: 234


« Vastaus #8 : Syyskuu 12, 2009, 10:30:20 »

Ja vanha uutinen, tai ei nyt niin vanha 3.7.2009

"H1N1 iskee 1,3 miljoonaan suomalaiseen “ jo syksyllä"
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/65067-h1n1-iskee-13-miljoonaan-suomalaiseen-%E2%80%93-jo-syksylla

------------------

Milloin muuten syksy on? H1N1- aaltoa ei paljoa ole näkynyt. Ainoa mikä pitää paikkansa, on se, että tilatut 37 milj € H1N1 lääkkeet saapuvat lokakuussa Suomeen. Ja pitäähän jonkun vetää napaansa kalliit lääkkeet, ja saapuuko sitten pelätty H1N1 aalto? Ensin immuniteettia alas ja hip hei H1N1 aalto tuli "yllätys".
tallennettu
Varastolainen
Vieras
« Vastaus #9 : Syyskuu 13, 2009, 23:04:03 »

VAKUUTTAVIA TULOKSIA SCN:N INFLUENSSATUTKIMUKSESSA


Hiljattain julkaistussa lehdistötiedotteessaan Scandinavian Clinical Nutrition (SCN)
kertoi vakuuttavista tuloksista tutkimuksessa jossa patentoitua Immolina-tuotetta testattiin influenssavirus H1N1:tä vastaan (nk. sikainfluenssa). Tutkimus osoitti, että Immolinan käyttö vähensi merkittävästi H1N1 viruksen aiheuttamia sekä kliinisiä oireita että keuhkokudoksen vaurioita verrattuna plasebovalmisteeseen. Tutkimus toteutettiin vuoden 2008 aikana USA:ssa Lousianan Yliopistossa (Lousiana State University), ja eläinkokeita on suoritettu myös Karoliinisessa Instituutissa Tukholmassa.

Scandinavian Clinical Nutritionin varatoimitusjohtaja, ruotsalainen lääkäri Dan Edwall muistuttaa kuitenkin, että emme voi sanoa, että Immolina parantaisi sikainfluenssaan sairastuneita ihmisiä tai estäisi sairastumista, koska sikainfluenssatutkimusta ei ole nimenomaisesti tehty ihmisillä.

Hän toteaa kuitenkin, ettei Immolinan nauttimisesta ennaltaehkäisevästi ole mitään haittaa, päinvastoin. Immolinan on useammassa tutkimuksessa osoitettu vaikuttavan immuunipuolustusta tukevasti.

Immolinan tuotekehityksestä vastaa National Center for Natural Products Research Missippin Yliopistosta. Immolinan vaikutuksista immuunipuolustuksen stimuloinnisssa on aiemmin tutkittu mm. Kööpenhaminalaisessa sairaalassa (Rigshospitalet) sekä yliopistossa (University of Copenhagen). Näiden tutkimusten tulokset on julkaistu tieteellisissä julkaisuissa.

http://www.hyvinvoinnin.fi/ryhma/1260/Sikainfluenssa
tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #10 : Syyskuu 17, 2009, 11:15:51 »

Sikainfluenssan rokotusjärjestysehdotus valmis

Kansallinen rokotusasiantuntijaryhmä on saanut valmiiksi ehdotuksen influenssa A(H1N1)v -taudin rokotusjärjestyksestä.

Ensin rokotetaan terveydenhuollon henkilöstöä sekä toisena raskaana olevat. Kolmantena rokotettaisiin sairautensa vuoksi riskiryhmään kuuluvat 6 kuukauden - 64 vuoden ikäiset. Neljäntenä rokotettaisiin terveet 6-35 kuukauden ikäiset lapset. Viidentenä rokotusvuorossa olisivat terveet 3-24 vuoden ikäiset lapset ja nuoret sekä varusmiehet. Kuudentena rokotettaisiin sairautensa vuoksi riskiryhmään kuuluvat 65 vuotta täyttäneet.

Pandemiatilannetta arvioidaan uudelleen ennen koko väestön rokottamista Koko väestö on mahdollista rokottaa syksyn ja talven aikana.

Mikäli epidemiatilanne edelleen vaatii rokotusten jatkamista, rokotetaan seuraavaksi terveet 25 vuotta täyttäneet ja sitä vanhemmat painottaen rokotusten aloittamista nuoremmista ikäryhmistä.

Ehdotuksen pohjalta valmistellaan esitys valtioneuvoston asetukseksi, josta on tarkoitus päättää torstaina 24. syyskuuta peruspalveluministeri Paula Risikon esittelystä.


(MTV3) http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/09/956103
tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #11 : Syyskuu 17, 2009, 11:48:52 »

Rokotevalmistaja Baxter levitti saastunutta influenssavalmistetta Eurooppaan
Lue täältä:
http://www.infosota.fi/2009/04/28/rokotevalmistaja-baxter-levitti-saastunutta-influenssavalmistetta-eurooppaan/

***

"WHO selittää pandemiarokotteiden turvallisuudesta"
http://www.infosota.fi/2009/09/13/who-selittaa-pandemiarokotteiden-turvallisuudesta/

***

Yhdysvalloissa (Massachusettsissa ) rokotuksesta kieltäytyminen voi johtaa jopa 1000 dollarin sakkoon päivässä, tai 30 pv vankeutta.

"Massachusettsin osavaltio sijaitsee Yhdysvaltain koillisrannikolla, Uudeksi-Englanniksi kutsutulla kuuden osavaltion alueella. Se on yksi Yhdysvaltojen ensimmäisistä osavaltioista. Massachusettsin väkiluku on lähes 6,5 miljoonaa." "Wikipedia"

Katso täältä:
http://www.youtube.com/watch?v=2_oD55WvDmM&feature=player_embedded

WHO sanoo että "suurin osa ihmisistä toipuu sikainfluenssasta viikon kuluessa, aivan kuin se olisi peräisin kausiluonteista Influenssasta"(WHO: n lausunto, lainattu Independent, August 22, 2009).

Washington Post: "Sika influenssarokote sisältää elohopeaa" . Lue lisää täältä: http://www.prisonplanet.com/washington-post-swine-flu-vaccine-will-contain-mercury.html

tallennettu
mie vaan
Sr. Member
****
Viestejä: 234


« Vastaus #12 : Syyskuu 17, 2009, 20:37:36 »

Yhdysvaltojen FEMA keskitysleirit: Toimipaikat ja täytäntöönpanomääräykset.

http://www.apfn.org/apfn/camps.htm
tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #13 : Syyskuu 17, 2009, 20:46:17 »

"Tutkimus osoitti, että lääke Tamiflu voi aiheuttaa pahoinvointia ja painajaisunia lapsilla": Lue täältä: http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/health/Swine_flu/article6734056.ece - ja se ei ole yllättävää, koska Tamiflu on luonnostaan vaarallista "sytostaatit", eli kudos myrkkyä."


Uutinen oli 31 heinäkuuta 2009, muttei päätynyt Suomeen asti "kummallista".

***
Kirurgi, ortopedi ja traumatologian erikoislääkäri sekä kirjailija Antti Heikkilä kertoo sikainfluenssa epidemiasta.
Täältä:
http://www.youtube.com/watch?v=t--EWTnfpn0&NR=1

***
"Kymmenen faktaa sikainfluenssasta ja sikainfluenssarokotteesta"
http://www.infosota.fi/2009/09/20/kymmenen-faktaa-sikainfluenssasta-ja-sikainfluenssarokotteesta/

***

"David Icke varoittaa sikainfluenssarokotteista"
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2009/09/david-icke-varoittaa.html

***

"WHO: n mukaan, Länsi-maat ovat jo tilannut miljardi rokoteannosta. " http://www.globalresearch.ca/PrintArticle.php?articleId=14901

***
"Sikainfluenssa pandemia pähkinänkuoressa: 400 miljardin taalan business"...
http://www.riemurasia.net/kaatopaikka/go.php?id=16170

***
"Havaintoja uudesta maailmanjärjestyksestä"
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2009/09/virkavaltaa-valmistellaan-usassa.html

***
"Len Horowitz files pandemic charges against Rockefeller"
http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=647%3Alen-horowitz-files-pandemic-charges-against-rockefeller&catid=1%3Alatest-news&Itemid=64&lang=en

***
"THE AFFIDAVIT"
http://www.fluscam.com/Affidavit.html
tallennettu
VD.com
Administrator
*****
Viestejä: 3446


« Vastaus #14 : Syyskuu 21, 2009, 19:26:00 »

Minne sikainfluenssa jäi?


"Sikainfluenssa-epidemia on edelleen tulossa, uskoo Terveyden ja hyvinvoinninlaitoksen ylijohtaja Juhani Eskola.

- Jonkinlainen epidemia tulee, mutta yhä on paha ennustaa, kuinka vaikea tai lievä se on. Muiden maiden kokemusten perusteella epidemia on kuitenkin tulossa. Tosin suurempi osa tapauksista on lievempiä kuin kesällä ennustettiin.

Ensimmäiset sikainfluenssarokotteet saapuvat Suomeen ensi kuussa. Eskola kertoo, että rokotukset aloitetaan terveyskeskuksissa joka tapauksessa.

- Sitä parempi, mitä aikaisemmin rokotukset aloitetaan. Niiden teho on suurin, jos ne ehditään aloittaa ennen kuin epidemian aalto tulee Suomeen.

Ensin rokotetaan terveydenhuoltohenkilöstöä ja sen jälkeen raskaana olevat. Tämän jälkeen siirrytään pieniin lapsiin ja muihin riskiryhmiin.

Ylijohtajan mukaan talven jälkeen voidaan huokaista helpotuksesta, jos epidemia ei siinä vaiheessa ole voimakkaasti levinnyt.

Epidemiaa ei ole lietsottu

THL:n ylijohtaja Eskolan arvion mukaan sikainfluenssatilannetta ei ole lietsottu.
- Media on suhtautunut mielestäni asiallisesti. Ensimmäiset merkit, jotka saimme Meksikosta, olivat niin huolestuttavia, että varautuminen on ollut tarpeellista.

Sikainfluenssaan on sairastunut maailmanlaajuisesti yli 150 000 ihmistä ja noin 1800 on kuollut. Todellinen sairastaneiden määrä on suurempi, sillä sikainfluenssan testaus ja raportointi ei ole enää pakollista. Tauti on levinnyt koko lähes koko maailmaan, ainoastaan Keski-Afrikassa tautia ei ole tavattu.

Suomessa on tällä hetkellä 244 laboratoriokokein vahvistettua sikainfluenssatartuntaa. Todellinen tartuntamäärä lienee suurempi, sillä oireet ovat monilla niin lieviä, että he eivät hakeudu hoitoon.
Muutama tartunnoista on saatu Suomessa toiselta ihmiseltä. Muissa tapauksissa tartunta on saatu ulkomaanmatkan aikana
."Lähde:MTV3 http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/09/958382

tallennettu
Sivuja: [1] 2 3   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Validi XHTML 1.0! Validi CSS!